Zavolejte nám +420 603 437 275 nebo Proveďte rezervaci onlineRezervovat online

Pension Valevil a okolí

Plánovaná cesta do oblak

Plánovaná cesta do oblak

Unikátní 55 metrů vysoká stavba poblíž chaty Slaměnka bude návštěvníky nejen bavit, ale i vzdělávat. Umožní Vám zažít intenzivní pocit pobytu ve výšce, kterou brázdí jen ptáci . 

Už jste se někdy procházeli v oblacích? Na podzim budete mít jedinečnou příležitost Váš sen uskutečnit přímo u nás na Dolní Moravě.  Plánovaná Stezka v oblacích vyroste poblíž chaty Slaměnka, nedaleko horní stanice lanovky Sněžník, v nadmořské výšce 1116 m. n. m. Její výška bude 55 metrů a na vrchol se pohodlně dostanete po dřevěné cestě i s kočárky a invalidními vozíky. Ti odvážnější mohou k cestě dolů využít unikátní 101 m dlouhý nerezový tobogán s okýnky. Ze samého vrcholu se pak naskytne výhled na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, v dálce pak i hlavní hřeben Jeseníků, případně Krkonoš.

Tato unikátní stavba nabídne  nejen nádherné výhledy, bude také vzdělávat a bavit. Umožní Vám zažít intenzivní pocit pobytu ve výšce, kterou brázdí jen ptáci a mraky. Návštěvníci všech věkových kategorií se z informačních tabulí dozví zajímavosti o okolí této stavby, historii zdejšího údolí a o mracích jako meteorologickém jevu. 
 
Návrh projektu stavby pochází z dílny architekta Zdeňka Fránka, který působí od roku 2012 jako děkan Fakulty umění a architektury na Technické univerzitě v Liberci. Jako pedagog působil také na FA VUT Brno, VŠB Ostrava a ARCHIP v Praze. Realizoval řadu výstav v Čr i po celém světě. V současné době se věnuje projekční, publikační a pedagogické činnosti doma i v zahraničí.
Pro milovníky dobrodružství a zábavy je v objektu připraveno několik atrakcí jako odpočinková síť, rukáv, hnízda nebo tunel na lávce. Rukáv je atrakce tvořená hustou sítí určená k prolezení z jednoho patra lávky do druhého. Odpočinkovou síť využijí malí i velcí návštěvníci k relaxaci před nebo po výstupu na stezku.  Pro cestu dolů můžou návštěvníci využít již zmíněný, částečně průhledný tobogán, který je několika klopenými zatáčkami bezpečně dopraví dolů k samému úpatí rozhledny.